Krótka historia o alienacji rodzicielskiej – przykład rodziny

Był sobie mały chłopiec o imieniu Tomek, który mieszkał z mamą i tatą w pięknym domu na przedmieściach miasta. Tomek kochał oboje rodziców, ale szczególnie bliski był z tatą, z którym często spędzał czas na grze w piłkę i wędkowaniu. Jednakże pewnego dnia, gdy Tomek wrócił ze szkoły, mama powiedziała mu, że tata już nie będzie z nimi mieszkał.

Tomek był w szoku i nie mógł uwierzyć, że jego rodzice się rozstają. Mama tłumaczyła, że tata jest zły i nieodpowiedzialny, a ona musi chronić syna przed jego negatywnym wpływem. Tomek bardzo tęsknił za tatą i chciał się z nim spotkać, ale mama nie pozwalała mu na to.

Mama zaczęła izolować Tomka od taty. Nie pozwalała mu dzwonić, pisać ani spotykać się z ojcem. Zabierała mu telefony i usuwała jego wiadomości. Powtarzała mu, że tata jest zły i nie może mu zaszkodzić. Tomek czuł się osamotniony i zrozpaczony. Nie miał z kim porozmawiać o swoich uczuciach i tęsknocie za tatą.

Jednak pewnego dnia, kiedy mama była w pracy, Tomek postanowił uciec z domu i udać się do taty. Długo szedł po ulicach, ale w końcu dotarł do domu taty. Tam zastał swojego ojca, który bardzo się ucieszył, że syn przyjechał do niego. Spędzili razem cały dzień, rozmawiali, grali w piłkę i wędkowali. Tomek czuł się szczęśliwy, że jest z tatą.

Jednakże kiedy wrócił do domu, mama była bardzo zła. Krzyczała na niego i oskarżała tatusia o porwanie syna. Próbowała zmusić Tomka do tego, by nigdy więcej nie spotykał się z ojcem. Tomek jednak już wiedział, że tata nie jest zły i nie chce mu zaszkodzić. W końcu mama zaczęła go słuchać i pozwoliła mu na spotkania z tatą.

Od tamtej pory Tomka rodzice zaczęli dzielić czas z synem i starać się o to, by nie narażać go na ból i cierpienie wynikające z rozstania. Tomek wiedział, że jego rodzice nadal się kochają, ale nie są w stanie ze sobą żyć. Nauczył się, że czasem trzeba robić trudne decyzje, ale ważne jest, by nie zapominać o potrzebach i uczuciach innych ludzi, w tym swoich bliskich.

 

grafika:pixabay